Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie

Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie

Deptak prowadzący bezpośrednio na plażę o długości około 350 metrów. Co roku w jeden z lipcowych weekendów odbywa się tu uroczystość odsłonięcia gwiazd z mosiądzu poświęconych wybitnym polskim bądź zagranicznym sportowcom. Władysławowo ma zaszczyt gościć w tych dniach wielu zasłużonych ludzi ze świata sportu.

Helskie Fokarium

Fokarium w Helu

Helskie fokarium to część Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Obiekt realizuje projekt odtworzenia i ochrony kolonii fok szarych w rejonie południowego Bałtyku. Zwiedzający zapoznają się z historią życia fok oraz poznają problemy ochrony przyrody Bałtyku.

Letnia scena muzyczna we Władysławowie

Letnia scena muzyczna we Władysławowie

Została zapoczątkowana w 2013 r. i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Do tej pory na scenie gościło już wielu znanych wykonawców, m.in.: "Myslovitz", "Enej", "Ewelina Lisowska", "Kult" czy "Happysad".

Loty widokowe Jastrzębia Góra

Loty widokowe z Jastarni

Chcąc zobaczyć malowniczy krajobraz Półwyspu Helskiego z lotu ptaka można wybrać się w 15-minutowy lot samolotem. Do wyboru są dwie trasy: Jastarnia - Hel - Jastarnia lub Jastarnia - Władysławowo - Jastarnia. Lecąc w stronę wybranej miejscowości wznosimy się nad brzegiem morza, by w drodze powrotnej lecieć wzdłuż brzegu zatoki.

Lunapark we Władysławowie

Lunapark Sowiński we Władysławowie

Oferta miejscowego lunaparku jest wyjątkowo urozmaicona. Każdy maluch jak i nieco starszy amator szalonej jazdy powinien znaleźć tu coś dla siebie. Na obszarze parku rozrywki mieści się najwyższa kolejka górska w północnej Polsce.

Molo w Juracie

Molo w Juracie

Zostało wybudowane w latach siedemdziesiątych XX w. Posiada imponującą długość 320 metrów i stanowi zarazem przedłużenie deptaku Międzymorze. Znakomite miejsce na wieczorny spacer.

Oceanpark we Władysławowie

Ocean Park we Władysławowie

Ocean Park to jedna z najnowszych atrakcji Władysławowa. Polecamy ją głównie najmłodszym wczasowiczom. Podczas spaceru uliczkami parku można zobaczyć mieszkańców mórz oraz oceanicznych głębin. Nie zabraknie wielorybów, rekinów czy olbrzymich kałamarnic. Makiety zostały wykonane w rzeczywistej skali.

Ośrodek Przygotowań Olimpijskich we Władysławowie

Ośrodek Przygotowań Olimpijskich we Władysławowie

To nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny położony w zespole parkowym tuż nad samym morzem. Oferuje mnóstwo sposobów aktywnego spędzania czasu. Do dyspozycji odwiedzających znajduje się kilka kortów tenisowych, kryta pływalnia czy boiska piłkarskie. Nie brakuje również siłowni i gabinetu odnowy biologicznej.

Ścieżka rowerowa na Półwyspie Helskim

Szlak rowerowy na Półwyspie Helskim

Unikalna w skali kraju ścieżka biegnąca wzdłuż Półwyspu Helskiego zachwyci każdego rowerzystę. Jej znaczna część położona jest wzdłuż zatoki zaledwie kilka metrów od lustra wody co zapewnia niezapomniane wrażenia. Długość szlaku wynosi około 35 km. Po drodze zwiedzimy Władysławowo, Chałupy, Kuźnicę, Jastarnię, Juratę i Hel.

Tarzan Park we Władysławowie

Tarzan Park we Władysławowie

Park linowy, którego atrakcją są niezliczone liny, drabinki, mosty i platformy rozpięte pomiędzy drzewami na różnych wysokościach - nawet do kilkunastu metrów nad ziemią. Do pokonania jest kilka tras o różnym stopniu trudności - każdy może wybrać właściwą dla posiadanych umiejętności i kondycji.